Jeśli zapytacie nas o stan naszych Polskich stadionów, to jedyne co wam pokażemy to ich zdjęcia. W porównaniu do początku dwudziestego pierwszego naprawdę zrobiliśmy duże postępy , jeśli chodzi o obiekty sportowe. W ostatnich dziesięciu latach powstały hale i stadiony, o których wcześniej mogliśmy albo marzyć, albo zwyczajnie zazdrościć ich innym krajom. Nowoczesne, piękne, funkcjonalne, czas przyjrzeć się trzem najlepszym stadionom w Polsce!

Stadion Narodowy w Warszawie – widać go z nad Wisły?

Główna siedziba reprezentacji Polski w piłce nożnej została zbudowana kosztem niemal 2 miliardów złotych. Posiada mnóstwo lóż VIP-owskich, oraz ponad pięćdziesiąt lokali gastronomicznych. Nowoczesna konstrukcja posiada rozsuwany dach będący zabezpieczeniem widowisk przed deszczem. Co niestety przykre, podczas ostatnich zawodów uległ on awarii, przez co niestety trochę zmaleliśmy w oczach naszych sąsiadów.

Obiekt wedle klasyfikacji UEFA zaliczany jest do kategorii 4, co jest najwyższą możliwą notą. Budowa stadionu przyspieszyła w związku z organizacją mistrzostw świata zwanych Euro 2012 w Polsce (i na Ukrainie). Choć jeśli mowa tutaj o Ukrainie, to niestety zostawili nas oni na lodzie, ale i tak sobie poradziliśmy. Lokalizacja nie została wybrana przypadkowo – wcześniej w tym miejscu istniał Stadion dziesięciolecia, który w momencie rozbiórki nie pełnił od dawna funkcji sportowych ani kulturalnych, a jedynie określany był mianem ,,największego bazaru na kontynencie”. 

Stadion Energa Gdańsk – morski zamysł?

Stadion Energa Gdańsk został wybudowany kosztem około 900 mln. złotych na Euro 2012. Przedsięwzięcie było tak ogromne, że nawet firmy bukmacherskie przyjmujące zakłady na piłkę nożną się trochę dołożyły do projektu. Na myśl przychodzi nam tutaj firma bukmacherska Fortuna, która w roku 2018 otrzymała tytuł ,,Mecenasa Polskiego sportu. Architektura nawiązuje do nadmorskiej lokalizacji, w zamyśle stadion miał sprawiać wrażenie olbrzymiego bursztynu. Posiada 41 tysięcy miejsc siedzących. Na co dzień jest siedzibą klubu Lechia Gdańsk. Obecna nazwa stadionu wynika z umowy sponsorskiej ze spółką Energa, która wykupiła prawa do nazwy na lata 2015-2020. Podobnie jak PGE Narodowy posiada najwyższą (4) kategorię wg UEFA. 

Stadion Wrocław – czyli most za mostem z mostu

O ile dwa pierwsze stadiony bez wątpienia należą do najlepszych, o tyle czołowa trójka dla obiektu we Wrocławiu może rodzić pytania o Poznań czy Kraków. Wybór siedziby Śląska Wrocław ułatwia jego najwyższa kategoria 4. wg UEFA. Koszt budowy przekroczył nieznacznie 900 milionów złotych i podobnie jak przy poprzednich omawianych stadionach, pretekstem do budowy było Euro2012. Posiada częściowo przeszklony dach zapewniający dodatkowe naturalne oświetlenie. Jeśli chodzi zaś o ciekawostki o samym Wrocławiu, to oprócz ogromnej ilości mostów, znajduje się tutaj jedna z najlepszych Polskich drużyn żużlowych. A jeśli już mowa o żużlu, to warto zapoznać z najnowszymi bonusami na żużel. Powiecie ,,chamska reklama”. My wam odpowiadamy, im więcej wiedzy na przeróżne tematy posiadamy, tym lepiej. Przecież nigdy nie wiadomo, co może nam się w życiu przydać, czyż nie?


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy z typowania wyników można się utrzymać?
Następny artykułZakłady bukmacherskie na tenis – poradnik bukmacherski
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.