W dzisiejszych czasach towarzyszy nam ciągły stres i niezdrowa „pogoń”. Nowoczesny świat pozbawia nas konieczności wysiłku fizycznego; mamy przecież komputery – większość spraw załatwią za nas. Wciąż jednak są grupy społeczne, które twierdzą, że sport jest istotnym elementem życia i poddają się wysiłkom fizycznym oraz takie, dla których sport jest praktycznie całym światem. Jak jest w Polsce? Czy mimo obecnego stresu i pogoni, wykazujemy zainteresowanie sportem?

Czy oglądanie meczy online to ulubiony ,,sport” Polaków?

Czy Polacy częściej oglądają mecze online, czy uprawiają sport?

Zdarza się, że zainteresowanie sportem ogranicza się do siedzenia przed telewizorem i oglądania rozgrywek. Jak często angażujemy się w aktywność fizyczną czynnie? WHO uznało za minimalny poziom aktywności fizycznej zasadę 3×30 – w Polsce trzy razy w tygodniu sport uprawia 30% społeczeństwa – to więcej, niż w poprzednich latach, jednak wciąż bardzo mało. Jeśli chodzi o typowanie, to prawdopodobnie co piąty polak miał styczność ze sportowymi zakładami bukmacherskimi.

sts darmowy bonus bez depozytu 2020
Nowy bonus w STS – Kod promocyjny na darmowy bonus 29 PLN

Piłka nożna a meczyki przez internet

Nie ma wątpliwości, że do najważniejszej polskiej dyscypliny sportowej zaliczyć można piłkę nożną, której organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Tę dyscyplinę sportową zaczęto uprawiać prawdopodobnie już w połowie lat 80. XIX wieku. Obecnie w Polsce działa aż 5700 klubów piłkarskich, grających na dziewięciu poziomach ligowych. W 2019r. zainteresowanie tym sportem deklarowało aż 70% polskiego społeczeństwa – o 7 punktów procentowych więcej niż w poprzednim roku. Piłka nożna jest także popularną dyscypliną uprawianą czynnie – duży procent społeczeństwa (szczególnie mężczyzn) deklaruje, że amatorsko gra w piłkę nożną. Również sporo osób typuje zakłady bukmacherskie na piłkę nożną. Jest to numer 1 wśród najpopularniejszych typów sportowych na rynku bukmacherskim.

Czy oprócz piłki nożnej online, Polacy oglądają coś innego?

Kolejną popularną dyscypliną sportową w naszym kraju jest piłka siatkowa, której pierwszy mecz rozegrał się w 1919r. w Warszawie. Dodatkowo – jest to taka dyscyplina, na której odnieśliśmy spory sukces. W 2012r. reprezentacja Polski w piłce siatkowej wygrała Ligę Światową. Z badań wynika, że chętnie oglądane są także sporty żużlowe, koszykówka, tenis oraz MMA, a do popularnych dyscyplin sportowych uprawianych zimą, zaliczyć możemy skoki narciarskie, organizowane przez Polski Związek Narciarski. Wiele dyscyplin sportowych daje możliwość zwiększenia swojej społecznej aktywności. W takim samym stopniu dotyczy to profesjonalistów, jak i amatorów. Miłośnicy biegania biorą udział w biegach, na których nie tylko pokonują wielokilometrowe trasy, ale także spotykają osoby z całego kraju. Wspólna pasja łączy i pozwala na zawieranie znajomości, a nawet przyjaźni na całe życie. Więc może choć raz, zamiast oglądać meczyki online, nasz naród ruszy swoje 4 litery, i zacznie ćwiczyć. Co prawda aktualnie trwa kwarantanna, ale czas powoli wreszcie się zebrać, i zrobić coś ze sobą.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNajlepsze porady dla nowych typerów
Następny artykułCiekawostki o zakładach online
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.