E-sport to bardzo popularna dzisiaj ,,dyscyplina” w której niemalże każdy może próbować swoich sił. Jednakże aby na niej zarabiać, trzeba być nieprzeciętnym graczem, bądź też posiadać nieprzeciętne znajomości. No dobrze, ale jak więc wyglądają zarobki w e-sporcie?

Jak wyglądają zarobki w e-sporcie?

Na e-sporcie można zarobić.

Należy jednak zdawać sobie sprawę ze zróżnicowania zarobków, jakie występują w określonych dyscyplinach sportowych. Najpopularniejszym i najbardziej dochodowym sportem jest naturalnie piłka nożna, która gromadzi na stadionach i przed telewizorami ogromną liczbę osób. Z tego względu zarobki najlepszych piłkarzy sięgają astronomicznych kwot – kilkudziesięciu milionów złotych rocznie.

Popularność dyscypliny jest proporcjonalna do możliwych gratyfikacji finansowych. E-sportowcy (po osiągnięciu odpowiedniego poziomu sportowego) mogą liczyć na dalece ponadprzeciętne wynagrodzenie. Każda reklama, każda transmisja oraz każda sprzedana koszulka wpływa na to, że obecnie patrząc na e-sport nie możemy pomijać również aspektów finansowych. Wiele osób również decyduje się na zarabianie w postaci zakładów bukmacherskich na e-sport, przez co nawet bez trenowania (wystarczy sama wiedza i doświadczenie)  są w stanie zarobić naprawdę olbrzymie pieniądze. Jednakże powinniśmy pamiętać o tym, że potrzebujemy również sami postawić sporą kwotę aby wygrać, przez co zakłady są dość ryzykownym rozwiązaniem.

sts darmowy bonus bez depozytu 2020
Nowy bonus w STS – Kod promocyjny na darmowy bonus 29 PLN

Jak zarabiać?

Bycie profesjonalnym e-sportowcem wiąże się z licznymi wyrzeczeniami. Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wysokiego poziomu, to musisz pamiętać o takich rzeczach jak odpowiednia dieta, ilość snu, regeneracji oraz podejmowania wysiłku zgodnego z obecnym stanem naszego organizmu i jego „wytrenowania”. Jeśli jednak nie masz siły woli i samozaparcia (nikogo tu nie oceniamy, każdemu się zdarza) zawsze możemy wykorzystać swoje zainteresowanie sportem w inny sposób. Mianowicie duża wiedza sportowa bardzo ceni się w e-sportowych zakładach bukmacherskich. Wracając jednak do tego, jak zostać profesjonalnym sportowcem, to nieodzownym elementem są również wyjazdy na spotkania czy turnieje. Każdy człowiek w odmienny sposób reaguje na rozłąkę z najbliższymi. Przyzwyczajenie się do takiego stanu rzeczy wymaga czasu, a w niektórych przypadkach omawiany problem nie pozwala w pełni wykorzystywać posiadanego potencjału.

Czym się kierować przy wyborze e-sportu?

Naturalnie podstawowym kryterium muszą być nasze upodobania, które bardzo często wynikają z naszych predyspozycji do danych tytułów. Wybór trenowania tytułu, który nie sprawia nam przyjemności, ale w perspektywie czasu daje możliwość dużych zarobków jest błędem. Po pewnym czasie (krótszym lub dłuższym) pojawi się zniechęcenie do sportu w ogóle, które trudno czasami przezwyciężyć. Choć ta niechęć może ukierunkować nas w stronę zakładów bukmacherskich. Jednakże taka postawa wobec sportu nie może oczywiście zagwarantować wysokiego poziomu sportowego a co za tym idzie godnych zarobków.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNa co uważać przy obstawianiu zakładów? – poradnik
Następny artykułDlaczego typowanie e-sportów z sukcesem jest zarezerwowane dla najlepszych?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.