Na internecie jest wiele poradników które pokazują nam jak typować zakłady u bukmachera, jednakże bardzo niewiele jest takich, które zwraca nam uwagę na błędy, a niestety przysłowie ,,mądry Polak po szkodzie” nigdy nie przestanie obowiązywać. Dlatego też mamy dla was ten oto artykuł, który zwróci uwagę na najgorsze błędy, jakie popełniają gracze w zakładach bukmacherskich.

Najgorsze błędy które gracze popełniają w zakładach bukmacherskich

Przegrałeś? Nie przejmuj się!

Jeden z najczęściej słyszanych mitów na temat zakładów bukmacherskich to ten, który mówi że podobno ,,dobrzy gracze nie przegrywają”. Co jest oczywiście totalną bzdurą, każdy przegrywa, szkopuł jednak w tym, że dobry gracz od słabego różni się jedynie tym, że po prostu przegrywa rzadziej. A jeśli już przegra, stara się wyciągnąć z tego jak najwięcej wniosków (dobrym przykładem jest tutaj użycie tzw. „stawkowania”), aby nie popełnić tego samego błędu dwa razy.

 Następnym z ,,grzechów” graczy zakładów bukmacherskich jest strach przed porażką. Nie oszukujmy się, jeszcze taki się nie urodził, co by nie przegrał. Z powodu tego strachu mało który gracz podejmie „ryzyko” potencjalnej wygranej z obawy przed właśnie straceniem postawionych środków. Czasami nawet niektórzy mogą przechodzić wtedy swoisty kryzys, dla tych którzy zmagają się z tym problemem, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie wam, jak wyjść z bukmacherskiego kryzysu. Niestety, ale istnieje coś takiego jak szczęście oraz losowość w sporcie, przez co nikt nigdy tak naprawdę nie może być pewien co do wyników obstawionego meczu lub zawodów. Tak więc uważanie, że najlepszą strategią jest unikanie przegranych, jest po prostu błędne.

Zły dobór firmy bukmacherskiej

Na rynku polskim aktualnie istnieje ponad 10 legalnych zakładów bukmacherskich, oferujących typy w przeróżnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, koszykówka czy nawet e-sport. Niektórzy oferują nawet zakłady na wydarzenia polityczne bądź religijne. 

Prawie każdy zakład bukmacherski oferuje darmowe bonusy i promocje, które mogą wydawać się nam bardzo atrakcyjne. Jednakże bardzo mało osób zadaje sobie przy okazji pytanie ,,skąd biorą się te promocje? Przecież pieniądze z nieba nie spadają”, co jest w pełni prawdą.

Otóż firmy bukmacherskie jakoś muszą odzyskać te pieniądze, dlatego też po przyciągnięciu odpowiedniej ilości nowych graczy, firmy bukmacherskie podnoszą marże co ma ogromny wpływ na kursy po których obstawiamy zakłady u tychże bukmacherów.  

Kolejnym, bardzo niebezpiecznym błędem nieuważnych graczy jest obstawianie zakładów w firmach które cieszą się złą sławą bądź są wręcz nielegalne. Dlatego pamiętajmy o tym, aby zawsze obstawiać nasze zakłady tylko w legalnych zakładach bukmacherskich, ale wracając do tematu. Otóż obstawianie w firmach o złej opinii jest o tyle niebezpieczne że nie dość, że narażamy się na to, że po naszej wygranej firma ta ograniczy nam dostęp do konta bądź nie wypłaci nam naszych pieniędzy, to na dodatek (jeśli firma ta działa nielegalnie) możemy mieć problem z prawem, ponieważ prawie pewnym jest to, że firma taka nie odprowadziła należnego podatku do skarbu państwa. Więc zamiast ,,dużej wygranej” możemy liczyć wtedy na ,,spory podatek do zapłacenia”.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak skutecznie obstawiać zakłady sportowe u bukmachera?
Następny artykułCzy z typowania wyników można się utrzymać?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.